Lenormand na 10.3.2017


Dnes jsem vyložila z nových Kartiček – 56 Geja Lenormand Karten. Kromě běžné sady 36ti karet je v ní i 20 karet navíc.

DÁMA – ČÁPY – DÍTĚ

+ BYLINY – ČERNÁ KOČKA

Tato situace se týká nás žen, pro muže tato karta hovoří o jeho partnerce, manželce, přítelkyni, milence… ženě, která je jeho srdci nejblíže. Tuto dámu dnes čeká nějaká změna, proměna v jejím životě. Nic už nebude jako doposud. Tato změna se může týkat jakékoli události v jejím živote – změna práce, partnera, stěhování, změna myšlení či situace okolo ní. Také se zde může jednat o narození či zplození dítěte. Toto tvrzení by potvrzovala i následující karta dítě. Pokud vezmu dítě jako dítě, pak se tato změna týká právě jeho, dáma může s ním, za ním cestovat, přesouvat se, stěhovat se se ním…. a nebo cokoli, co se jej bude týkat. Dítě také představuje nový začátek. Tento nový začátek přinese změnu do jejího života. Dítě je malé, takže i tato změna může být pro některé malá, bezstarostná a nebo absolutně naivní, tak, jako je to dítě.

Jeden cyklus v našem životě skončil a teď se začíná otvírat ten další, nový, nepoznaný. Černá kočka má mnoho významů, pro někoho je to symbol neštěstí a pro druhého představuje štěstí. V mnohých kulturách bývala uctívaná a pro její schopnosti ji vnímám jako most mezi vědomou a nevědomou úrovní. Kočka je také symbolem magie a většina čarodějnic ji díky jejím schopnostem měla vedle sebe, byli to její oči do jiné úrovně vnímání, jiného, s námi souběžného světa. Možná vy budete pro někoho jeho očima a nebo také tímto novým cyklem nahlédnete do svého nevědomí. Někdo si také kočku může dnes pořídit. Jinak tato karta má i další význam: je to hra kočky s myší.  Kočka si během lovu s myší hraje, nechává ji záměrně unikat, ale má ji stále mezi tlapkami pod kontrolou a v nečekaném momentu ji zakousne. Budete vy ta kočka a nebo myš? Ještě jedno spojení těchto dvou karet mě napadá: Bylinky je také spokojený, šťastný podzim života, takový klídek, odpočinek. Na kartě se pod podzimními opadávajícími stromy prochází pár: muž a žena, jsou do sebe zavěšení, nic neřeší, vnímají jen sebe, barevnou krajinu a lehký podzimní větřík, možná mlčí…. variant je mnoho, třeba i oni jsou narozeni na podzim a po jejích boku kráčí hrdě kočka, ochránkyně jejich štěstí.

Z těchto nových karet jsem naprosto nadšena. Koupila jsem si je v balení, kde byli jen karty bez obalu a příručky, čekala jsem na ně skoro měsíc, dostupnost byla neznámá. Na německém fóru jsem se jako jediné dočetla, že na co kniha, stačí intuice. A opravdu, celý Lenormand je o intuici a o symbolice.

S láskou Saxi