Orákulum vizí na 27.6.-3.7.2016


IMGRozjímání, analýza, pozornost

„Člověk je jediné zvíře, pro něž jeho existence představuje problém, který muší řešit.“ Erich Fromm

Žena na kartě sedí nahá, bezbranná a přemýšlí o své existenci. Znovu přehodnocuje události ve svém životě. Přemýšlí, proč to vše? Přemýšlí nad svojí úlohou ve vesmíru. Zvažuje a znovu zpochybňuje co je dobré a co špatné. Jako kdyby uvízla na jednom místě.

IMG_0001Výživa, péče o druhé, ochrana

Na kartě je matka, která objímá své dítě, učitel, který vede svého žáka, mistr, který zaučuje svého učedníka. Všichni tito nám ukazují směr, ale zároveň nám dávají prostor pro náš osobní růst. Ale toto nejde do nekonečna, jednou, nastane situace, kdy musíme odolat pokušení podat jim pomocnou ruku a necháme je upadnout, aby pak oni vstali sami, pro nás to bude útěchou dobře vykonané práce. Karta už nehovoří o tom, zda my jsme tou matkou a nebo tím dítětem, toto rozhodnutí nechám na každém zvlášť. Možná je tu také někdo, kdo v tuto chvíli potřebuje naši pomoc.

IMG_0002Perspektiva, úhly pohledu

Možná neexistuje žádné správné a špatné, pohled je stejný, ale vnímání odlišné. Na kartě je jedna osoba, nejdříve mladá, svěží, dychtivá, mladicky nevinná a bez zkušeností a v druhém případě je stará, klidná a vyzrálá z mnoha zkušenostmi nasbíranými během života. V jednom úhlu se jejich pohledy sjednotí a na svět se dívají stejným pohledem. Neulpívejte jen na svém úhlu pohledu, ale snažte se na svět podívat i očima toho druhého.

 

K týdennímu výkladu z Orákula vizí jsem tentokrát vyložila tři tarotové karty, které přímo zapadají a doplňují celý výklad o jiný úhel pohledu.

IMG_0004Cítíte se uvízlý a nepochopení. Možná máte v sobě nějaké bloky a strachy. Teď třeba nedokážete pochopit, jak jste se sem dostali a nevíte, jak se osvobodit. Musíte být trpělivý a vytrvalý, abyste situaci zvládli.

„Přestaňte myslet v rámci omezení, ale začnete myslet v rámci možností.“ Terry Josephson

Abyste se dostali dál, musíte nechat něco umřít. Smrt je jen transformace, propusťte ze svého života nezdravou situaci, popřípadě nechte umřít svoje ego, které vám brání v dalším kroku. Jde tu hlavně o regeneraci, zhodnocení co vylepšit, smíchání protikladů, proměnu, pohyb a také spiritismus. Podle astrologie je karta smrt přiřazena znamení štír, který je charakteristický tím, že dokáže z jakékoli situace povstat jako fénix z popela.

„Poučte se ze svých chyb“

Zlatý anděl mírnosti se vznáší ve vzduchu, světlo proniká sklem na stropě. Spojuje oheň v levé ruce s vodou v pravé, tímto vytváří dokonalou alchymistickou kombinaci vzájemných protikladů. K rovnováze dojde, když se dosáhne správné směsi, která se bude neustále upravovat. A druhý význam mírnosti tkví v tom, že když budeme procházet těžkými situacemi, posílí nás to a očistí. Mírnost také představuje správné načasování, zkoušku, proměnu, mírnost, smíření, uskutečnění a léčení.

S láskou Saxi