Orákulum vizí na 4-10.7.2016


IMGRozjímání, analýza, pozornost

Opět se mi ukázala karta jako v minulém týdnu. Žena, která sedí a rozjímá, přemýšlí, zvažuje všechny možnosti, přemýšlí, jaký další krok má učinit. Sedí nahá, bezbranná a smutná. Jen my dokážeme vzhlížet k nebi s otázkou, proč to vše a rozjímat nad svou úlohou ve vesmíru.

IMGaIluze, klam, zmatení

„Nenechte se zmást a nebo ovlivnit tím, co vidíte kolem sebe. Žijeme ve světe, který je hrou iluzí, je plný zavádějících cest, falešných hodnot a mylných ideálů. My však nejsme součástí toho světa.“ Sai Baba

Nevíte, zda máte uvěřit tomu, co vidíte a nebo tomu, jak je vám to prezentováno. Nevíte, jaké si máte udělat ohledně této záležitosti, kterou momentálně řešíte obrázek. Situace se může jevit pozitivně a nebo negativně, jaká je pravda? A znovu se vracím k první kartě, jak se zachovat v této situaci?

IMG_0001aTrpělivost, čekání na správnou chvíli

Tato karta nás vyzývá, zatavte se, bez ohledu na to, jak moc něco chcete, po něčem toužíte a nebo máte udělat rozhodnutí, vyčkávejte. Až nastane ta správná chvíle, poznáte to, nic se nesmí uspěchat. Baletka na kartě vhodila do vody zlatou šňůrku s návnadou, na kterou chce ulovit předmět své touhy. Dělá to klidně plánovitě a bez spěchu. Netlačí ji čas ani žádná lhůta. Ledňáček, posel klidu čeká s ní. Až nastane ta vhodná chvíle, pozná to.

IMG_0002aZvědavost, srovnávání, nespokojenost

U této karty, příběh pokračuje. Během čekání na vhodnou chvíli může nastat situace, kdy si říkáme, co když je někde tráva zelenější? Nejprve zvědavost a poté nespokojenost nás vedou k tomu, abychom hledali alternativy ke své současné situaci. Na kartě je vyobrazen motiv z pohádky O malé mořské víle. Skleněná koule jí dává možnost ocitnout se nakrátko v jiném světě. Tento zážitek ji může omámit, stejně jako dovolená strávená v exotické zemi.

 

Jako doplněk jsem k Orákulu vizí, vytáhla jednu tarotovou kartu.

——————————————————————————————————————————————————————–

IMG_0003aa

SÍLA – tato karta nás vyzývá k sebekázni a kontrole.

Ve starších tarotových sadách se tato karta nazývala „statečnost“, nejdůležitější vlastnost potřebná k tomu, aby mohl člověk s rozumem čelit fyzickému a morálnímu nebezpečí, nevyhledávat ho a ani se mu nevyhýbat. Tato karta symbolizuje sílu, disciplínu, výdrž, statečnost, odvahu, chtíč, moudrost, léčení, poctivost, vášeň a důvěru. Na kartě je vyobrazená ohnivá královna, která sedí na zlatém trůnu a hladí tygra, přičemž mu na temeni rozsvítí zářící hvězdu. Lev s leopardem stojí na stráži a hvězdy na temeni jim také září. Tyto nádherné kočkovité šelmy ztělesňují vášeň a ohromné fyzické možnosti. Ze všech vyzařuje elegance a smyslná síla.

S láskou Saxi