Osho Zen Tarot na týden 1-7.5.2017


HOJNOST – TVOŘIVOST – PRŮLOM

Karta Hojnost mi vypadla sama z balíčku jen jak jsem ho vzala do ruky. Na kartě je postava Zorby Buddhy, on dokáže současně – pít víno, tančit na pláži, zpívat v dešti a vychutnává hloubku moudrosti a pochopení, sedí na knize životní moudrosti. On také ctí ženský půvab, má ho část v sobě a zároveň zvládá i svoji mužskou část, je sám se sebou spokojený. Hojnost se zde nazývá král duhy, je spojený se všemi čtyřmi elementy – oheň, voda, vzduch, země. V běžných tarotových sadách je tato karta přiřazována ke králi disků či rytíři disků. Je to materiálně orientovaný muž (možno i žena), po dosažení těchto cílů se orientuje na duchovní oblast. Je vytrvalý, má vůli a inteligenci. A nekompromisně prosazuje svoje cíle.

Tvořivost je další nádherná karta. Jsou to věci, který se pomalu vytvářejí v naší mysli, je důležité se jim poddávat a nevyhánět je od sebe. Může se jednat jak o hmatatelné myšlenky, např. něco namalovat, napsat, složit… A nebo jen o naši nejniternější intuici, která nás vede tím správným směrem. Každopádně zde doporučuji tyto myšlenky a nápady uvést do reálu. V běžné tarotové sadě se tato karta jmenuje Velekněžka. V podstatě, když položíme otázku, pak je velekněžka vždy odpovědí ano. Naslouchejte velekněžce, naslouchejte svoji intuici a jednejte podle ní.

Tento týden jako kdyby jsme otevřeli oči a pochopili konečně svoji situaci ve které se nacházíme. Na poslední kartě je převaha červené barvy, ta představuje energii, sílu a moc. Energie na této kartě vychází z postavy ze solar plexu, centra moci. Tato vycházející energie hovoří o bujnosti a rozhodnosti. Jednou nastává situace, kdy řekneme věcem a dost! A pak prostě něco musíme udělat, odsekneme od sebe nepříjemné a nevyhovující věci, situace, lidi… Je pravdou, že pro mnohé z nás toto bude možná risk, ale pokud to neuděláme, pak nás to bude dusit zevnitř a brán nám naši energii. V běžné tarotové sadě se tato karta nazývá Spravedlnost, je to situace, která nám otevře oči.

S láskou Saxi