Jak vykládat karty, vykládací rituály


Popíši vám svůj příběh. Před mnoha lety jsem dostala od maminky její tarotové karty, jednalo se o rider waite tarot, který mě nijak neoslovil, nelíbili se mi obrázky. Dva roky na to jsem dostala od bývalého přítele Crowley tarot, v té době to byl pro mě jediný tarot který mě oslovil kvůli jejímu autorovi, deset let jsem pracovala jen s ním. Tenkrát jsem vykládala pouze pro sebe a své kamarády. Všechny výklady jsem dělala dle daných, vyčtených vykládacích schémat, nic víc ani nic míň. Nejraději jsem vykládala na své posteli a nebo na zemi, zapálila jsem pouze svíčku a atmosféru dotvořila vůní z vonné tyčinky. Po čase se mi karty zdály být nabity negativní energii, v té době jsem o očistě karet neměla ani potuchu. Tenkrát jsem svůj balíček tarotu darovala kamarádce, ona mi za něj pak donesla svoje andělské karty, ty jsem ihned odložila a koupila jsem si další Crowley tarot a dlouhých několik let jsem s jinými kartami nepracovala.

Když jsem se před lety ptala svojí maminky, proč se zrovna rozhodla pro rider waite tarot, odpověděla mi, protože má jednoduché obrázky, je nejznámější a doporučuje se pro začátečníky. Já se tenkrát pro Crowley tarot rozhodla proto, protože mi ho schválil bývalý přítel, tvrdil, že je to pro něj jediný správný tarot, ale postupem času i s ním začínal mít problémy, když jsem chtěla jít tento obor dálkově studovat. Aby jste rozuměli, byl černý mág, satanista a ke konci vztahu mi začal tvrdit jak se ve mě zklamal, tím myslel moje sklony k bylinkám a bílé magii. Po čase Crowley tarot se mnou stále méně komunikoval a teď je to ve stádiu, kdy mi je jeho energie nepříjemná.

Tímto příběhem jsem chtěla poukázat na to, že by jsme si karty měli vybírat podle sebe a své intuice. Nedívat se na to, co říkají ostatní, jedny a tytéž karty mohou být pro jednoho velice jednoduché na naučení a druhý je nepochopí třeba nikdy. Obrázky na kartách by měli k nám mluvit, měli by jsme v nich vidět příběh, měli by nám být příjemné, měli by s námi rezonovat. Jakmile nám na kartách něco vadí, stačí nějaký nepříjemný detail, je to špatně, může nás to začít blokovat. U výkladu karet by jsme se měli cítit uvolněně a vše nechat pomalu plynout.

Přesně takovým způsobem jsem se dostala k lenormandkám, okouzlily mě napoprvé, úplně náhodou jsem si koupila ten nejobyčejnější balíček od Piatniku, stále ho u sebe nosím v kabelce. Bude to už přes dva roky co používám u výkladů jedině Gilded Reverie Lenormand, tarot jsem hledala o něco déle, nakonec mě okouzlil Tarot magického měsíce, v něm jsem se na první pohled našla a ostatní karty kromě těchto dvou balíčků nepotřebuji. Ano, pracuji také s rezonančními kartami a různými afirmacemi, ale to spadá do osobního rozvoje, tomu se také aktivně věnuji. Mimochodem doma mám něco přes sedmdesát balíčků různých vykládacích karet, je to taková moje radost.

A teď se konečně dostanu ke slibovaných rituálům. Od té doby, co jsem začínala a nevěděla nic o očistě karet a sebe uplynulo hodně vody, vše se změnilo a já si postupem času vytvořila pravidelný přípravný rituál.

Karty jsem se naučila vykládat jen na jednom místě, na stole, který je určený pouze k této aktivitě. Základ všeho je mít čisté a uklizené místo a okolí, kde sedím. Zapálím na stole dvě svíčky, každou na jedné straně stolu v Buddha sočkách. Dále zapálím bílou svíci na oltáři, ta je pro mě hodně důležitá. Občas přidám i červenou či zelenou a nebo jinak barevnou svíčku. Lampiček mám ve studiu hodně a na všech stranách okolo. Dlaně položím nad plamen bílé svíčky a představuji si, jak ze mě uniká, jak mě opouští vše negativní, pročisťuji se. Lenormandy také očistím nad plamenem od negativní energie, stačí jen chvíli, toto opakuji i u tarotu, i když cítím, že u něj to není potřeba. Pak opět položím ruce nad plamen a požádám vyšší síly a anděly o pomoc, aby mě vedly při výkladu, abych klientovy, kterému budu vykládat, abych mu pomohla a navedla ho na správnou cestu. Pak poděkuji. Musím říct, že od té doby, co provádím tento rituál, přestala jsem pochybovat a přestala jsem se bát, že udělám chybu. Veškeré bloky jako mávnutím kouzelného proutku zmizely. Po tomto si na dlaně zevnitř a ven nastříkám šamanskou esenci, mám jich několik, používám je jako očistu rukou od energií a také si občas stříknu na sebe a nebo do prostoru kde sedím. Tím se mi vyřešil problém, kdy jsem třeba i pět krát před výkladem si šla umýt ruce, abych se očistila od energií, připadala jsem si jako blázen. A samozřejmostí je zapálená aroma lampička nebo vonná tyčinka.

A teď k samotnému výkladu, velký výklad dělám pouze z poloviny dle schématu, další věci přišli postupem času a praxe sami intuitivně. Otázky dělám už jen vždy intuitivně, karty mi sami řeknou dost, zde příběh končí a tady začíná nový a nebo se vrátí opět na začátek a hovoří o psychické stránce, nebo teď není vhodná doba na vyřčení, intuitivně je i rozkládám do dvojic, trojic… Pamatuji, před pár měsíci co jsem měla jeden telefonát na lince, paní se ptala na budoucí vztah, já ji tenkrát odpověděla, že budoucího partnera nevidím, že vlastně ona žádného nechce, trochu moji odpověď nepobrala. I s takovými odpovědmi musíme počítat, pokud se ptáme na něco, na co vlastně ani odpověď nechceme slyšet, pak karty toto vycítí. Práce s kartami chce určitý respekt a úctu k nim.

S láskou Kateřina