Magický oltář


Každá čarodějka by měla mít svůj magický oltář. Toto bych trochu rozvinula, magický oltář může mít opravdu každý, většina lidí ho má doma a neuvědomuje si to. Máte nějaké své oblíbené místo doma, kde v klidu a nerušeně relaxujete? Zapálíte si svíčku, vonnou tyčinku? Máte nějakou svoji poličku, kam si skládáte své poklady? Může se např. jednat o figurky andělíčků, víl, soška Buddhy, sušené květiny, ptáčci, popř. nějaký svatý obrázek… nerušeně si sednete, relaxujete a vnímáte tu krásu. Fantazii se tady meze nekladou. Jsou lidé, kteří chodí do kostela a tam relaxují, hlavním bodem kostela je také oltář. Oltáře jsou s námi od dávných věků, používají se v každém náboženství a také v pohanských kulturách.

IMG_3952aaa webOltářů mám doma několik. První svůj oltář jsem si k magickým účelům vytvořila před více jak deseti lety. Hlavním tématem je oltářní obraz, který nakreslil pro tento účel můj bývalý přítel. Na jedné straně vedle obrazu je černá a na druhé je bílá svíce. Postupem času jsem přidala i několik barevných svící. Ve svém prvopočátku jsem okolo oltáře měla svoji sbírku replik lebek, později jsem je darovala a na oltář jsem umístila sošku Buddhy, andělíčka, draka… symboly, které pro mě něco znamenali. Dále mám na oltáři rituální meč, dýku, zvonek – ženský princip, dorge – mužský princip, metatronovu kostku a další amulety a kameny. Nesmí chybět také sušené květiny a čtyřlístek. Dále stojánek na vonné tyčinky, kadidelnice, oltářní misky mám dvě. V jedné mám svoje kouzlo na přivolání partnera do svého života, teď už se jedná o udržení a druhou mám na spalování papírků a bylinek. Hned vedle oltáře stojí židle a pracovní počítač, mezi prací jsem vždy relaxovala a dívala se na oltář, strávila jsem takhle celé hodiny. Na stupínku před oltářem jsem si i vykládala karty. Toto je již minulost. Tento oltář jsem ze všech stran uzavřela a zapečetila, je v něm až moc velká síla… Ale nezatracuji ho, uvidíme, co ukáže čas…

Oltář by měl být na místě, kde bude vaše energie, kterou si v něm budete stále udržovat. Většinu času trávím ve studiu, věštecké studio, moje pracovna, ateliér, ráda tam tvořím… je to jediné místo v domě, kde mám klid, přítel ani syn mi do něj nechodí, pouze jím procházejí. Ještě před rokem jsem měla jeden oltář ve vedlejší místnosti v obýváku, tam jsem i karty vykládala, ale jak se ke mně nastěhoval přítel, tak mi stále moje věci a hlavně karty přesouval z jednoho místa na druhé a všude se váleli jeho věci, vždy mi trvalo nějaký čas, než jsem si vytvořila okolo sebe atmosféru a hlavně energii, která by mě vyhovovala. U pracovního počítače v ložnici jsem také už nemohla v noci pracovat, přítel spal a nedej Bože vonné tyčinky… Tak jsem si začala pomalu zkulturňovat místnost, která sloužila jen jako ateliér, byla chladná, se špatnou energií a také poslední dobou nevyužívaná.

IMG_3961aaa webZbavila jsem všech negativních energií. Kdo by znal historii tohoto místa ještě před mým narozením, ten by pochopil. Proto mám také svůj stůl tam kde je… řekla bych ideální místo. Ve studiu jsem si vytvořila další oltář, ten je zasvěcen Matce Přírodě. Hlavním tématem je zde kovový kruhový tác, uprostřed je velká, silná svíce. Barvu svíce volím podle svého pocitu. Teď zrovna po zelené jsem zvolila růžovou… Okolo svíce je několik mincí otočených na přeskáčku jednou a pak druhou stranou, je to symbol dávání a přijímání. Ve všem musí být rovnováha. Mezi mincemi jsou naskládány kameny – růženín, tygří oko, sokolí oko, ametyst… a nakonec mezi nimi jsou dva klíče – stříbrné a zlaté barvy. Kameny jsem za posledního úplňku nabíjela při měsíci. Dále je tam svícen, ve kterém je vždy bílá svíce, která pročišťuje ovzduší, před každým výkladem si nad jejím plamen čistím karty a energii rukou. Na malém svícnu mám běžně malou svíčku ze včelího vosku, tu zapaluji u rituálů na sklizení úrody. Teď v ní mám svíci šedé barvy, ta je ideální na meditace, představuje také neutralitu a nezaujatost. A jako další svíci jsem před pár dny zvolila svíci stříbrné barvy. Barvy měsíce, intuice a snů. Dále se na oltáři nachází stará alpaková, oltářní miska a stojánek na vonné tyčinky. Pokud potřebuji zapálit kadidlo, pak přidám vždy i kadidelnici, ty mám doma tři. Jako oběť či poctu přikládám na oltář květiny a také je na oltáři položen kokosový ořech. Dále na něm svoje místo našla malá figurka víly, kterou jsem dostala od klienty. Svíce a vonné tyčinky zapaluji každý den, při každém výkladu a také když pracuji a nebo jen relaxuji.

IMG_3943aaa webA teď se dostanu ke svému poslednímu oltáři. Jeho místo jsem zvolila v běžně nedostupném prostoru ve studiu, na polici za barem. Na oltářní misce jsou sušené květy z červených růží. Toto byla největší kytice, kterou jsem kdy za celý život dostala. Můj současný přítel mi ji poslal ještě před tím, něž jsme se osobně potkali. Hodně pro mě znamená.

A teď to shrnu, oltář může mít opravdu každý, může být na stálo a nebo vytvořený jen pro určitou příležitost, kouzlo. Např. dočasné oltáře jdou vytvořit přímo v přírodě na nějakém výjimečném místě. Někdo může mít jako oltář nástěnku. Na oltář si můžeme pokládat i tarotové či jiné vykládací karty a mandaly, volíme vždy podle účelu. Není přímo dán žádný systém, co má a co nemá na oltáři být, je to pouze naše volba.

Oltář_postcard

Ve studiu mám na prodej oltářní, energetický pentagram, je to tisk, moje autorská práce. Možno ve velikosti A4 + laminace za 180,- a nebo zarámovaný ve velikosti 30×45 za 600,- Nutno objednat předem. Vice info Sunny Shop

S láskou Saxi