Orákulum na 10.12.2017


Na neděli jsem původně chtěla vyložit z kouzelných jednorožců, ale vytáhla jsem Nanebevzaté mistry od Doreen Virtue. A teď k vyloženým kartám.

ZAMĚŘ SE NA SVÉ SILNÉ STRÁNKY 

PIJ VÍCE VODY

ROVNOVÁHA MEZI PRACÍ A RODINOU

Ano, můžeme si být vědomi našich slabostí, víme, že toto neumíme dokonale, toto je zapotřebí ještě dopilovat, musím se doučit toto a pak toto. Ale každá situace má dvě mince. Co kdyby jsme se místo toho, co tolik neovládáme raději zaměřili na to, co ovládáme dokonale, na to, co je naší silnou stránkou. Pokud budeme o sobě mluvit a uvažovat v tom smyslu, že toto ještě neumím, budeme o sobě pochybovat a pochybnosti porostou, mohou se pak i projevit v realitě a smýšlení ostatních o nás. Proto je tolik důležité otočit strategii a dělat věci, které zvládáme a jsme s nimi pevní v kramflecích. To ostatní se můžeme postupně a s lehkostí doučit.

Dnes je také ideální doba na detoxikaci. Čistá voda nás dokáže pročistit, kdo včera popíjel alkohol, ten bude potřebovat trochu více vody aby se dal během neděle do pořádku. Dehydratace se pozná bolením, motáním hlavy a nebo také převlečeným hladem. Káva a sycené limonády jsou zde zcela nevhodné. Kromě vody doporučuji neslazené bylinkové čaje. Zelený čaj je také vhodný.

A poslední dnešní karta hovoří o rovnoběžném rozložení našeho času. Je jedno, zda ho rozdělíme mezi rodinu a práci a nebo mezi rodinu a svůj koníček. Každopádně tato karta nám chce říct, že by jsme dnes měli optimální dostatek času věnovat rodinným činnostem, věnování se protějšku, dětem, vaření obědu, úklidu ložnice… a druhou část času už můžeme strávit sami např. u televize, PC, nějakého koníčku a nebo i u své práce. Každý má jiné věci na práci, jde o to, aby jsme své aktivity rovnoměrně rozložily, aby nikdo nebyl o svůj díl ochuzen.

Teď mě napadla ještě jedna myšlenka spojená s první kartou, úplně mě bije do očí, aby jsme se zaměřili jen na to podstatné. Všechny zbytečnosti vypusťte z hlavy, neřešte je a věřte, že v jednoduchosti je krása.

S láskou Kateřina