Orákulum vizí na týden 28.8.2017-2.9.2017


PŘITAŽLIVOST, VÁBENÍ, OMÁMENÍ

SPOJENÍ, SKLÁDÁNÍ KOUSKŮ V CELEK, DOSPĚT K ZÁVĚRŮM

+ PŘÍSTŘEŠÍ

SOUZVUK, SPOLEČNÉ CÍLE, SDÍLENÉ HODNOTY, V JEDNOTĚ S OSTATNÍMI

Na první kartě je zobrazena nádherná žena, ví o svých přednostech, hrdě je oděna v červených šatech, tím strhává svoji pozornost na sebe. Masožravé květiny okolo ní symbolizují její nebezpečnost. Ale náš pohled je stále strháván k ní a je paradoxem, že i to nebezpečí, které je u ní zjevné nás láká. Jsme tou femme fatale my a nebo ona představuje něco, co nás nesmírně přitahuje a vábí k sobě? Možno je to jen výzva k něčemu, co chceme v životě udělat i když to pro nás není zrovna nejbezpečnější. Zvažujeme a zvažujeme, ale její kouzlo stále neustává…. V běžném životě bych to přirovnala k uvažování o nevěře, o nebezpečném, nespolehlivém partnerovi, riskantních obchodech… hrozí tu možnost, že se spálíme a nebo ne?

Na druhé kartě sedí žena, maska jí zakrývá tvář, ona skládá kousky skládačky do sebe. Na skládačce je její portrét, že by našla konečně sama sebe? Ale než došla ke svému obrazu, tak se mnohokrát spálila. Teď už ví, kde je její místo v životě a kam patří. A najednou vše začne dávat smysl.

Další dvojice karet ve mě evokuje domov a harmonické splynutí v něm s ostatními, s partnerem, s dětmi… Jako kdyby jsme konečně našli svoje přístřeší, své místo kam náležíme. Nemusí se zde přímo jednat o náš domov, ale může to být jakékoli naše zázemí, zapadnutí do určitého prostředí, mezi určitou skupinu lidí, najití správného zaměstnání… Mezi těmito lidmi, v tomto prostředí se cítíme uvolněně, na nic si nehrajeme a plyneme plynule s ostatními přesně tak, jak to má být. Labutě ty plují na vlnách života dál a dál. Naše přítomnost je zde vítána. Možná nalezneme nové přátele, nové spřízněné duše, nové obchodní partnery…

S láskou Kateřina