Osho Zen Tarot na 22-28.5.2017


MORÁLKA – DOKONČENÍ

+ HARMONIE – OSLAVA

Na kartě „Morálka“ je královna mraků (královna mečů), chová se upjatě, hlídá se, jedná podle vzorců, které nasbírala v  průběhu svého života, z rodiny, z výchovy, ze společnosti. Každou situaci vidí buď černě a nebo bíle, nic mezi tím není. Toto ji svazuje a také blokuje její životodárnou energii, která by bez těchto omezení, bez toho jejího pohledu proudila. Toto je špatně a tak je to správné, toto je hřích, toto je přijatelné, to nikoliv. Je její morálka jen naučená a nebo jde přímo z ní samé o ona to tak opravdu cítí? Toto je důležité si uvědomit. Můžeme moralizovat, ale měli by jsme se s tím sami sžít a mělo by to vycházet přímo z nás a ne jen proto, že se to po nás chce. Jinak je tato morálka jen falší a my stojíme na tenkém ledě. Mraky, meče je rozum a chlad. Tato karta nás vyzývá k tomu, aby jsme se osvobodili z těchto naučených pout a dosáli tak pravdy svého srdce.

Karta „Dokončení“ je nádherná karta. Poslední kousek skládačky do sebe zapadl, na kartě je to přesně místo, kde se nachází třetí oko, místo vnitřního vnímání. Pak jsme schopni obraz vnímat celý, složený ze všech kousků. Cokoli, čemu jsme dřív věnovali energii je teď u konce, můžeme být buď zoufalý, protože nechceme, aby situace skončila a nebo vděčný, že můžeme přijmout skutečnost, že něco skončilo a my můžeme jít dál.

Postava na další kartě spočinula v meditaci, spojila se se svým srdcem a vyšla z něj do světa. Delfíni na kartě vyskakují z mužova srdce a vracejí se obloukem do jeho třetího oka, symbolizují hravost a inteligenci, která přichází. Zkuste být jemnější a otevřenější, naslouchejte svému srdci, jednejte podle něj, je to naprosto jednoduché. Lidé ve všem hledají složitosti a zapomněli, že věci mohou být i jednoduchými, nehledejte složitosti tam kde nejsou, každá situace má jednoduché řešení. Pokud toto dokážete, pak na vás čeká nevýslovná radost.

Voda představuje emoce v našem životě. Je spíše vnímána jako ženská energie. Trojka vody má název „Oslava“. Na této kartě tančí tři bosé ženy. Tančí v dešti, ve větru, vichřici… oslavují a nezáleží tady na vnějších okolnostech. Není potřeba čekat na nějaký zvláštní svátek, nějakou oficiální příležitost nebo na slunečný den bez mráčků. Skutečná oslava přichází z pocitů a z radosti, kterou cítíme v sobě a ta přetéká ven. Můžeme ji vyjádřit tancem, písní, smíchem a také slzami vděčnosti.

Celkově tyto karty vnímám tak, že je důležité, aby jsme se vymanili z naučených vzorců, začali více jednat srdcem a ne tolik rozumem. Aby jsme jednali tak, jak to cítíme my a ne tak, jak se po nás chce. Jen takto nalezneme poslední díl skládačky a možná si i pár věcí uvědomíme, jako kdyby nám spadl kámen ze srdce, věci, které nám zabrali dost energie a stále jsme je nemohli dokončit, najednou změnou svého přístupu je dokončíme. A poslední dvě karty, které mi vypadli zároveň, tak ty hovoří o citech. Pokud se budeme řídit svým srdcem, tak zjistíme, že vše jde jednoduše a my se můžeme radovat.

S láskou Saxi