TÉMATA ROKU 2018 PRO JEDNOTLIVÁ ZNAMENÍ


Na nový rok jsem pro vás rozepsala témata, kterými se jednotlivé znamení zvěrokruhu budou 
v průběhu roku 2018 zaobírat.


BERAN 21.3 – 20. 4.

Hlavní téma roku: SRDCE

Hlavní téma tohoto roku je pro Berany jejich srdce a láska. Ať se jedná o lásku ve vztahu k ostatním (rodina, kamarádi, okolí…), tak láskou je i láska sama k sobě, pokud se sám nemám rád, nemiluji se, tak jak mám k sobě přitáhnout někoho, kdo mě bude milovat? Chceme-li změnit svět, musíme nejdříve začít změnou u sebe. Tato karta se také týká věrnosti svému srdci, tomu, co cítíme vevnitř sebe a plně se s tím ztotožňujeme. Např. neztotožňuji se z prací, kterou dělám, musím v ní dělat věci, které ve vnitř sebe necítím. Pomáhám všem okolo, vyšťavuje mě to, jsem vnitřně naštvaná, ale nedokážu pomoc rodině odříct. Zde vás vaše srdce má za úkol naučit říkat slůvko ne. Tato karta se také týká vyjití ze stínu, ze čtyřech stěn a otevření se pravé, bezpodmínečné lásce, která proudí z vašeho srdce směrem ven. Kdo se uzavřel díky minulosti do sebe a nebo tak byl vychován díky naučeným vzorcům z rodiny, ten má letos velkou šanci odstranit tento blok.

Cesta duše: DUCHOVNÍ RÁDCI

Otevírám srdce svým rádcům a důvěřuji moudrosti, kterou mi předávají

Vyšší já, andělé, víly, průvodci… jsou okolo Vás a pokud je nepožádáte o pomoc, nebudou se vám plést do života. Kontaktujte je pravidelně, tím si s nimi vytvoříte důvěrnější vztah a pomalu se naučíte číst zprávy, které se vám pokoušejí předat. Vše se děje v ten správný čas.


BÝK 21.4. – 21.5.

Hlavní téma roku: DŮM + RAKEV

U vás býků mi zůstali v ruce dvě karty. Začnu s první variantou výkladu, kde rakev hovoří o nemoci. Dům je zde vaše tělo, které chřadne, rozpadá se, sužuje ho nemoc, fyzická a nebo psychická? Každopádně ať je to tak a nebo tak, jako by tento rok něco ve vás chtělo zemřít, něco vás sužuje, bere energii. V rodině, domově budete muset udělat pořádný převrat, dům se rozpadá a pokud o něj nechcete přijít, pak musíte začít jednat. Rakev má za úkol ukončit to nefunkční, to, co již dávno nefunguje aby se udělalo místo pro něco nového. Zde to vidím na rekonstrukci, prodej nemovitosti, manželskou poradnu, popř. rozvod. Býci, které sužuje nějaká dlouhodobá nemoc, pak letos ještě nebudou mít vyhráno.

Cesta duše: VESELÁ LESNÍ PANENKA

Přijímám své vnitřní dítě a otevírám své srdce radosti, kterou mi přináší.

Možno by to chtělo si nebrat věci takové, jaké jsou a nebo jaké se zdají. Tato karta vás nabádá k tomu, aby jste probudili v sobě své dávno zapomenuté vnitřní dítě, s ním se budete radovat i z maličkostí ve svém životě, jako kdyby jste se vrátili do dob dětství, do dob, kdy jste byli tak šťastni. Za posledních pár let jste zvážněli, možno jste se hnali jen za hmotnými věcmi, nic jiného pro vás neexistovalo. Ale život není jen o práci a starostech, ale i o obyčejných radostech.


BLÍŽENCI 22.5. – 21.6.

Hlavní téma roku: KŘÍŽ

Tento rok blížence čekají osudové události. Ano, tyto záležitosti jsou občas provázeny velkým trápením a slzami. Ale je důležité si uvědomit, že těmito události musíte projít, posune vás to dále, naučíte se něco nového, je to taková lekce vaší duše bez které by jsme stály na místě. Takže můžete mít pocit, že se vám život rozpadá pod rukami, že to, co jste doposud znali, to, o co jste se opírali najednou pro vás ztratilo smyl a všechno je najednou jinak.

Cesta duše: DUŠE SE PROBOUZÍ

Přijímám záměr své duše a po všech stránkách mu přizpůsobuji svůj život.

Touto kartou začíná cesta duše, přechází z jednoho života do druhého a je ji záhodno věnovat pozornost a péči. Tato karta vám chce říci, aby jste se příliš nezaobírali fyzickým vzhledem, ale místo toho probudili svoji duchovní podstatu. Díky tomu budete mít velkou šanci najít smysl svého života.


RAK 22.6. – 22.7.

Hlavní téma roku: MEDVĚD

Raci tento roku budou stát pevně na nohou. Budou mít určitou danou pozici ve společnosti, nic je jen tak nerozhodí. A pokud tuto pozici zatím nemají, tak si ji v tomto roce budou úspěšně budovat. Medvěd představuje sílu, majetek a moc. Je to takové vaše zázemí. S medvědem jsou pro nás všechny problémy řešitelné. V zaměstnání je možnost povýšení, můžete získat také nějaký zajímavý společenský statut. Pozor jen na žárlivost a závist od ostatních.

Cesta duše: KOŘENOVÁ ČAKRA

Mám vše, co potřebuji k přežití a k růstu na fyzické úrovni.

S medvědem, naší pevnou půdou pod nohami je spjata první, kořenová čakra. Je to naše uzemnění v životě a pokud funguje správně, pak máme ve svém životě zázemí a lehce se nám dosahuje našich cílů. Věříme, že vše, co si předsevzeme, že zdárně dotáhneme do konce.


LEV 23.7. – 22.8.

Hlavní téma roku: KNIHA

Tato karta mi padla u lvů a i u pan. Kniha ukrývá tajemství, zde bych řekla, že pár věcí není ještě daných. Nezáleží zde jen na vás, ale i na ostatních jejichž rozhodnutí ohledně vás ještě není dané. Kniha zde také může představovat studium, jak denní, tak různé dálkové formy či kurzy. Studovat také můžete sami formou samovzdělávání pomocí knih, internetu, videí… Kniha hovoří také o okultních, tajných vědách a reprezentuje moudrost. U Lvů se přikláním díky cestě duše k získávání moudrosti.

Cesta duše: DUCHOVNÍ RÁDCI

Otevírám srdce svým rádcům a důvěřuji moudrosti, kterou mi předávají.

Že by zrovna tito duchovní rádci Vám otevřeli knihu tajemství? Vyšší já, andělé, víly, průvodci… jsou okolo Vás a pokud je nepožádáte o pomoc, nebudou se vám plést do života. Kontaktujte je pravidelně, tím si s nimi vytvoříte důvěrnější vztah a pomalu se naučíte číst zprávy, které se vám pokoušejí předat. Vše se děje v ten správný čas.


PANNA 23.8. – 22.9.

Hlavní téma roku: KNIHA

Tato karta mi padla u lvů a i u pan. Kniha ukrývá tajemství, zde bych řekla, že pár věcí není ještě daných. Nezáleží zde jen na vás, ale i na ostatních jejichž rozhodnutí ohledně vás ještě není dané. Kniha zde také může představovat studium, jak denní, tak různé dálkové formy či kurzy. Studovat také můžete sami formou samovzdělávání pomocí knih, internetu, videí… Kniha hovoří také o okultních, tajných vědách a reprezentuje moudrost. U pan se díky cestě duše přikláním ke věcem, k našemu tajemství, naší pravdě, kterou dusíme, ukrýváme v sobě.

Cesta duše: KRČNÍ ČAKRA

Říkám, co si myslím, a podporuji druhé v tom, aby dělali totéž.

S vaším projevováním a vyjadřováním přímo souvisí pátá, krční čakra. Při správném fungování vyslovujeme svoje pravdy z úst a nic v sobě nedusíme. Vaše slova mají velkou moc a dokáží i zraňovat. Proto si vždy předem promyslete co řeknete a vždy stůjte za svými názory. Při vyrovnané krční čakře budete prožívat přítomný okamžik.


VÁHY 23.9. – 23.10.

Hlavní téma roku: ČÁPY

Hlavním tématem pro váhy bude změna. Čápy po energetické stránce jsou přelétavý, chvíli jsou tam a pak zase tam. Lidi pod vládou čápů jsou také schopni měnit své názory jako počasí, váhy jedny váhavý se říká. Ale v tomto výkladu se bude jednat jen o změnu, přeměnu vašeho života. Tato změna se může týkat jakékoli oblasti vašeho života, je zde také možný přírůstek do rodiny. Váhy mohou změnit zaměstnání, přestěhovat se, vyměnit partnera, zůstat bez partnera a nebo naopak mohou potkat někoho jiného. Také se mohou zamyslet nad sebou, svým životem a na základě toho změní svoje myšlení. Každopádně pro toto znamení bude nadcházející rok jiný než tento. S čápy je také spojeno stěhování z jednoho místa na druhé a cestování, takže je možné, že na jednom místě nevydržíte.

Cesta duše: KOŘENOVÁ ČAKRA

Mám vše, co potřebuji k přežití a k růstu na fyzické úrovni.

První, kořenová čakra je spjata s naší pevnou půdou pod nohami. Je to naše uzemnění v životě a pokud funguje správně, pak máme ve svém životě zázemí a lehce se nám dosahuje našich cílů. Věříme, že vše, co si předsevzeme, že zdárně dotáhneme do konce.


ŠTÍR 24.10. – 22.11.

Hlavní téma roku: PARK

U štírů se v roce 2018 bude jednat o určitou oficialitu. O něco, co je veřejné a přede všemi. Mohou začít oficiálně podnikat, mohou uzavřít sňatek. Park se také týká veřejnosti jako takové a veřejného života. Ten pro ně bude tento rok hodně důležitý. Možno i nějací z vás získají určitý statut veřejné, známé osoby. Štíři ale pozor, tento rok musíte hlídat co a kde uděláte, budete hodně sledovaní, takže nějaké nevhodné společenské faux pas by se hodně rychle mohlo roznést tam, kam nechcete.

Cesta duše: BOHYNĚ MĚSÍCE + JISKRA BOŽSTVÍ

Harmonicky souzním s energií Měsíce a se všemi fázemi života.

Znovu v sobě zažehuji božskou jiskru a cítím se být součástí celého vesmíru.

Budete-li více sledovat fáze měsíce, kdy je v úplňku, kdy je nov, kdy dorůstá a nebo naopak ubývá. Budete si díky měsíci více uvědomovat vaše nálady, kdy máte nejvyšší a nebo kdy nejnižší výkonnost a podle toho si můžete zorganizovat efektivně svůj čas.

Druhá karta vám říká, že vše co uděláte neovlivní jen váš život, ale životy ostatních, kteří se okolo vás nachází. A to, co činíte ostatním, tak činíte také sobě. Máte vždy možnost volby, co uděláte, jak to uděláte a nebo neuděláte.


STŘELEC 23.11. – 21.12.

Hlavní téma roku: DÁMA

Pro střelce vyšla na nadcházející rok osobní karta ženy. Pro muže může být tato dáma předzvěstí ženy, která pro něj hodně znamená. Jinak tuto kartu vnímám jako naši ženskou stránku: jemnost, citlivost a intuici. Ať je to muž a nebo žena, v obou pohlavích se nachází obě stránky: ženská a mužská. Možno se po vás chce, aby jste tento rok tuto stránku v sobě objevili. Ženy, aby se začali chovat více jako ženy a muži kromě své drsné stránky dostali do vínku i trochu té naší ženské citlivosti. Také mě při této kartě napadá i další význam, další úkol, který je zapotřebí dokončit. Možno nastal ten správný čas vyřešit, urovnat minulost s nějakou pro vás důležitou ženou, mohlo by se zde jednat o matku, dceru a nebo bývalou přítelkyni. Díky této ženě jako by jste měli pošramocený náhled na ostatní ženy ve vašem životě, toto je třeba dořešit.

Cesta duše: NAJDI SVÉ ŠTĚSTÍ

Jdu cestou lásky a jsem zcela v souladu se záměrem své duše.

Pokud budete dělat to, co máte rádi, to, co cítíte zevnitř sebe, pak naleznete skutečné štěstí. Pokud přesně nevíte, do čeho by jste se rádi pustili, pak doporučuji se vydat více směry a nakonec zůstat u toho, který vás osloví nejvíce.


KOZOROH 22.12. – 20.1.

Hlavní téma roku: HAD

Had není ani dobrá a ani ne špatná karta. Já o ni hovořím jako o komplikované, zdlouhavé cestě. Nic nejde ze dne na den, vše se táhne. Každopádně to, co budeme chtít, to, za čím budeme směřovat a půjdeme za tím, tak budete narážet na různé menší i větší problémy, které vás budou odvádět od vaší cesty, zapříčiní zdržení a okliky, nejde to přímo, musím daný problém obejít, ale pozitivní na tom všem je, že nebudete stát, ale pomalu a z lehočka půjdete směrem dopředu. O hadovy bych zde i hovořila ve vtahu k různým závislostem jako kouření, alkohol, dieta a nebo nějaká žena, muž… Snažíte se dostat ven, ale vždy vás to hodí nazpátek. Hlavní je se zde nevzdávat a krůček po krůčku postupovat dále.

Cesta duše: HOJNOST + VLASTNÍ CESTA

Vzdávám díky za hojnost, kterou do mého života přináší příroda a Vesmír.

Odvážně a odhodlaně kráčím svou vlastní, jedinečnou cestou.

Hojnost zde nepředstavuje materiální statky, ale hovoří zde o hojnosti citů, láskyplných vztahů, kráse přírody a následování svých přání. Pokud budete zákony přitažlivosti používat k materiálnímu užitku, ke svému obohacení, pak nebudete nikdy šťastní, bude vám stále něco chybět. Není dobré chtít po vesmíru více než potřebujete (finance pro život ano, ale zbytečné bohatství ne). Pokud již teď máte po finanční stránce vše a stále nejste šťastní, pak je to ten správný impuls k tomu, že máte přeorientovat svoji pozornost na něco jiného.

Kráčejte svoji jedinečnou cestou, nedovolte nikomu ani ničemu aby ji za vás určoval. Občas narazíte na překážky, zastavíte se, nebudete vědět jak dál… Nevzdávejte se, nenechte se odradit a vězte, že jednou se před vámi odkryje další viditelný kus cesty. Každým svým krůčkem se něco naučíte.


VODNÁŘ 21.1. – 20.2.

Hlavní téma roku: PÁN

Kartu pán vnímám jako osobitost. Vše je jen na vás a záleží jak se k dané situaci postavíte. Po ženách se chce, aby probudili v sobě svoji mužskou část, s ní přijde do vašeho života logika a princip sebeurčení. Máme v sobě obě stránky: mužskou a ženskou, většina žen svoji mužskou část záměrně potlačily a muži díky vlivu společnosti zadusali v sobě svůj přirozený talent prosadit se, tak a teď přicházím já. Každopádně tato karta může být také předzvěstí toho, že si tento rok máte urovnat, máte vyléčit vztah s nějakým mužem ve vašem životě. Může se jednat o otce, někoho z rodiny, bývalého přítele, současného přítele.

Cesta duše: KRČNÍ ČAKRA

Říkám, co si myslím, a podporuji druhé v tom, aby dělali totéž.

S vaším projevováním a vyjadřováním přímo souvisí pátá, krční čakra. Při správném fungování vyslovujeme svoje pravdy z úst a nic v sobě nedusíme. Vaše slova mají velkou moc a dokáží i zraňovat. Proto si vždy předem promyslete co řeknete a vždy stůjte za svými názory. Při vyrovnané krční čakře budete prožívat přítomný okamžik.


RYBY 21.2. – 20.3.

Hlavní téma roku: MYŠI

Ryby, co vás to letos bude nahlodávat? Starosti? Problémy? Tento rok bude hlavním tématem vašeho života ztráta. Ať už ztráta financí, která může být spjata s různými dluhy a půjčkami, tak i ztráta co se týče partnerství, rodiny, kde se může prát špinavé prádlo, na psychiku nic příjemného. Váš úkol zde bude se s touto ztrátou vyrovnat, pochopit ji a hlavně nelpět na věcech, které již dávno nefungují. Trápím se ve vztahu, který již dávno nefunguje a rozpadá se, tak se přece nebudu trápit dál a raději se v klidu rozejdu. Trápím se v zaměstnání, tak odejdu.

Cesta duše: ODPOUTÁNÍ SE

S láskou a vděčností se odpoutávám od toho, co neslouží mému vnitřnímu poslání.

Uvědomte si, že ne vše zůstane ve vašem životě natrvalo. Co již dávno nefunguje, neslouží vám, to nechte ze svého života odejít. Zbavte se věcí, které vám berou energii, odpoutejte se od minulosti, ona vás svazuje a nedovoluje prožívat přítomný okamžik a následný posun směrem vpřed je blokován. Chce se také po vás, aby jste skončili se svoji závislostí na hmotných věcech: peníze, majetek, partner…


S láskou Kateřina