Typy a postřehy na vykuřování 1


Mám pro vás pár typů k vykuřování. Již řadu let vlastním několik kadidelnic k vykuřování, všechny jsou na uhlík. Ale můj přítel má občas problém i s vonnou tyčinkou, když ji zapálím. Před pár dny mě zaujala kadidelnice na svíčku, která je pro jemné ne moc agresivní vykuřování a chtěla jsem ji vyzkoušet. Ta by přítelovi tolik nemusela vadit. Rozhodla jsem se tedy, že si ji vyrobím.

Základ této kadidelnice je pícka do které vložíte čajovou svíčku. Já jsem použila svícen pro čajovou svíčku, dá se použít jakákoli malá sklenička. Jako vrchní část do kterého se sype vykuřovadlo je nejlepší použít kovové sítko do umyvadla, já ho neměla, tak jsem použila alobal. Pokud jím pícku uzavíráte, pak alobal musíte propíchat, jinak by uhasil svíčku. Můj svícen byl s dírkami, takže jsem toto dělat nemusela. Zapálíte svíčku, nasypete vykuřovadlo a vykuřujete. S intenzitou hoření si pohrajete tak, že svíčku podložíte, plamen je blíže vykuřovadla a směs hoří více. Pokud používáte pryskyřice, pak je dobré vždy použít alobal buď samotný a nebo na sítko.

Dnes jsem trochu zaexperimentovala a vytvořila jsem si vlastní směs: trochu kadidla, červeného santalového dřeva a jemně zasypat sušenými květy z černého bezu

Kadidlo samo o sobě je hrubá mužská energie, která každému nemusí hned sedět a nebo nemusí být den stvořený na vykuřování touto energií. Já kadidlo miluji, ale zrovna teď mi samotné energeticky nesedlo. Santal a černý bez vůni kadidla krásně zjemní. Santal dodá do celkové vůně energii a takový hřejivý pocit. Černý bez celou směs projasní, přidává se např. do směsí na oslavu jarního slunovratu. Já v něm vnímám silné ochranné účinky, pálí se i s jinými bylinami např. při ochranném kouzle, kdy hrozí že nám partnera odvede nějaká jiná. Zapálila jsem tuto směs, nechala chvíli rozhořet. Oproti původnímu kadidlu, které mě nenechalo klidnou, tak naopak tato vůně mě krásně vnitřně rozehřála, zaplnila sluncem a inspirací. Uvedla moji duši do vnitřního klidu a míru, kdy jsem se usmívala jak navenek, tak vnitřně v mém srdci.

Postupem času dopíši další svoje typy a postřehy. Přeji příjemné vykuřování.

S láskou a pokorou Kateřina