Kyvadlo, aneb jak to všecko začalo….


Svoje první siderické kyvadlo jsem si pořídila v roce 2008, kdy jsem se začala trochu víc aktivně zajímat o esotriku a magii obecně. Objednala jsem si z internetu to nejlevnější, mosazné. Prvních pár dní jsem si s ním pohrávala, ale nepadlo mi do ruky. Odložila jsem ho a na několik let zapomněla. Jsou to zhruba tři roky nazpátek, kdy ke mně došla kamádka a debatou jsme se dostali ke kyvadélkům, s láskou jsem jí ho darovala. Po pár dnech se mi dar vrátil v podobě ametystového kyvadla od ní.

Dobře se mi s ním pracovalo, v té době jsem začala aktivněji provozovat černou magii a můj celý dům jí byl přímo pohlcen, citlivější, vnímavější člověk měl problém u mě vydržet. Moje ametystové kyvadélko, dříve fialové s bílým žíháním dostalo tmavší barvu, kouřově až černě se zakalilo a začalo praskat. Nějaký čas jsem hledala další, který by mě oslovilo, nakonec mi padlo do ruky kyvadlo ze sodalitu. Ale po pravdě řečeno mi na obou stále něco vadilo, stále to byl nějaký malý detail. Procházela jsem různé eshopy a hledala, hledala, hledala….

Nakonec mě moje kamarádka přivedla k myšlence, že bych si sama mohla nějaké vyrobit. Vyrobila jsem ho z věcí, které jsem našla doma. Použila jsem dva kousky křišťálu z lustru, není to zrovna ideální tvar, ale já mám toto kyvadélko nejraději, viz. přiložené foto. Ale stále jsem měla v hlavě ideál krásy, ideál dokonalosti, ideál praktičnosti….. Tentokrát jsem obešla pár obchodů a nakoupila komponety na výrobu svého vysněného kyvadla. Kyvadlo bylo na světě, první exemplář na kterém jsem vychytávala chyby. Zhodou okolností z křišťálu, který jsem si v poslení době velice oblíbila. A křišťál také nosím na krku, vstřebává do sebe negativní energii a čistí, ale ne každému jedinci musí jeho energie sedět, někomu je nepříjemná.

První exemplář byl na světě a já se chtěla o něj podělit s ostatními, vyrobila jsem další čtyři rozdílné siderické kyvadla do svého nového eshopu.

CO JE TO SIDERICKÉ KYVADLO?

Je to jednoduchý esoterický nástroj. Vedle odpovědi na otázku ANO a NE, dokáže za pomoci tabulky diagnostikovat nemoci, dá se s jeho pomocí komunikovat a radit s duchy a strážci. S kyvadlem by se mělo pracovat krátce, vybíjí energii. S novým kyvadlem by se měl nejdříve pracující skamarádit, ochočit si ho, zjistit jakým stylem odpovídá. Doporučuje se kyvadélko nejdříve očistit nad plamenem bílé svíčky, až se kyvadélko nad plamenem zastaví, je to známka jeho očištění. Existují i další možnosti očistění a nabití, já s oblibou používám vodní element. Ale o tom napíšu podrobněji jindy. Chtěla bych také postupem času vytvořit pár pomocných tabulek pro práci s kyvadlem.

 

Saxi

IMG_0027small2

Můj první pokus o výrobu kyvadla z komponentů, které jsem našla doma. S.