Osho Zen Tarot na 31.12.2016


31-12-2016-osho-zen-tarot

Na poslední den v roce jsem vyložila z tohoto nádherného tarotu, v ruce mi zůstali dvě karty a já cítím, že třetí není zapotřebí.

KRÁLOVNA OHNĚ – MISTR

Královna ohně je tak bohatá a tak urozená, že si může dovolit dávat. Bezmezně rozdává své poklady, každý je vítám, aby si užil její štědrosti, úrody a světla, které ji obklopuje. Dnes máte příležitost sdílet vaši lásku, vaši radost a váš smích. Tímto sdílením s druhými se budete cítit ještě plnější. Nemusíte přímo nikam chodit a nebo vyvíjet nějaké zvláštní úsilí. Vše kolem vás se teď propojuje dohromady, radujte se z toho a zapusťte v tom své kořeny a nechte hojnost přetékat v sobě i kolem sebe.

Běžný tarot má 78 kartet, u tohoto je 79 a právě karta Mistr je tou na víc, je řazena jako poslední karta velké Arkány. Velká Arkána začíná svojí cestu Bláznem, který představuje začátek naší cesty do neznáma a končí kartou Svět, v tomto tarotu je označena Dokončení a představuje zde poslední kousek skládanky, která zapadá do sebe. Na kartě Mistr je vyobrazený zenový mistr, který neučí pravdě, pravda se nedá naučit. Ale dokáže předávat něco, co je za svatými knihami, co je za slovy. Je to přenos, je to energie, která provokuje energii v tobě, je to synchronicita. K mistrovi musíme přistupovat s velkou láskou a také s velkou důvěrou a hlavně s otevřeným srdcem. Ty ještě nevíš, kdo jsi. Ale on ví, kde je on a kdo jsi ty. Zenový mistr není mistrem druhých, ale je mistr sám sebe. Žáci ho nesledují proto, že by ho chtěli následovat, ale proto, aby se od něj inspirovali. Možná právě vy potřebujete nějakou inspiraci, nějaký energetický impuls, kam a jakým směrem se ubrat v novém roce a opět jako ten blázen budete od začátku postupovat než cestu dokončíte, kruh se uzavře a vy pak začnete další. Jak jsem již jednou psala, život je koloběh, skládá se z cyklů a teď se právě jeden cyklus uzavřel.

S láskou Saxi