Osho Zen Tarot na týden 17-23.4.2017


OUTSIDER – MISTR – VĚDOMÍ

Na první kartě stojí dítě, které je za branou, chce jít dál, je přesvědčené, že tudy cesta nevede, takže si nevšimlo otevřeného zámku, které by vyřešilo jeho problém a ono by lehce branou prošlo za ostatními. Cítí se vyloučeno z kolektivu, vyloučeno ze hry, stojí samo a cítí se jako outsider. Kdykoliv se cítíme vynecháni, odkopnuti, pak si připadáme jako to malé, bezbranné dítě. Toto představuje, že naše problémy pramení, mají kořeny v minulosti. Jsou to situace, které se stále opakují dokola. Tenkrát jsem neuspěla, proč bych měla teď? Nikdo mi nevěří, proč by měl teď? Nikdy jsem nedokázala najít uspokojivou práci, proč bych zrovna teď měla mít štěstí? Všichni bývalý partneři v mém životě byli prevíti, proč by zrovna ten a ten byl jiný? Všichni chlapy (ženy) jsou stejné….. Uvědomte si kořeny těchto situací, od kdy pramení, co se tenkrát stalo? A propusťte je z láskou ze svého života. Ukončete vaše staré a nefunkční myšlení.

Na kartě Mistr je vyobrazený zenový mistr, který neučí pravdě, pravda se nedá naučit. Ale dokáže předávat něco, co je za svatými knihami, co je za slovy. Je to přenos, je to energie, která provokuje energii v tobě, je to synchronicita. K mistrovi musíme přistupovat s velkou láskou a také s velkou důvěrou a hlavně s otevřeným srdcem. Ty ještě nevíš, kdo jsi. Ale on ví, kde je on a kdo jsi ty. Zenový mistr není mistrem druhých, ale je mistr sám sebe. Žáci ho nesledují proto, že by ho chtěli následovat, ale proto, aby se od něj inspirovali. Možná právě my potřebujeme nějakou inspiraci, nějaký energetický impuls, kam a jakým směrem se ubrat.

Na poslední kartě je obrovská postava Buddhy, on je tak velký, že přesáhl i hvězdy a nad jeho hlavou je už jen čistá prázdnota. Představuje stupeň vědomí, který je dosažitelný všem, kdo ovládnou svou mysl tak, aby sloužila nám. Nabízí se nám křišťálově čistá jasnost, která vyrůstá z hlubokého klidu vevnitř nás. Není to jen rozum, je to celek, který vychází ze všeho.

Když to shrnu, teď je důležité opustit tento kruh a neotáčet se za minulostí. Je vhodné si najít nějaký impuls, něčeho se chytit, něčeho, co nás nabije novou energií a my díky tomu nebude stát na místě, nebudeme se stále točit v kruhu a půjdeme dál, něco nám docvakne. Běžná logika, běžný rozum zde nepomáhá. Řešení a tento impuls nalezneme jen tehdy, pokud budeme v klidu, zapomeňte zde na stresy, těmi by jste řešení nenalezli.

S láskou Saxi